Czemu powstał SkutecznyPsycholog.pl?

Bycie dobrym specjalistą w branży psychologicznej nie jest łatwe. Wymaga wiedzy, praktyki i predyspozycji. Ma w sobie jednocześnie cechy rzemiosła i sztuki. To tysiące godzin spędzonych na przyswajaniu wiedzy, a następnie na zdobywaniu doświadczenia, nieustannym uczeniu się o innych ludziach i o sobie samym. Ta profesja potrafi dawać niesamowitą satysfakcję, ale też bardzo łatwo w niej o wypalenie zawodowe.

Jestem psychologiem i również zmagam się z typowymi dla tej pracy problemami. Jakiś czas temu zadałam sobie pytanie: Co, oprócz satysfakcji z pomagania innym, buduje moje zaangażowanie w pracy? Dla mnie to kontakt z innymi specjalistami, poczucie jedności zawodowej i zrozumienia. To uczucie, kiedy dobra konferencja lub szkolenie dostarcza energii do działania, entuzjazm prelegentów zaraża, a wymiana uwag z innymi specjalistami daje poczucie przynależności do grupy. Możemy przedyskutować różne pomysły lub problemy, czerpać wiedzę i inspirację.

Na bazie takich przemyśleń powstał portal SkutecznyPsycholog.pl. Wierzę, że możemy wykorzystać potencjał Internetu do stworzenia silnej, wspierającej się społeczności, co przełoży się na polepszenie kondycji całej branży i jakości usług jakie oferujemy naszym klientom. Mimo ­wielu aktywnych zawodowo specjalistów, cieszących się dużym zainteresowaniem studiów psychologicznych i rosnącej grupy osób potrzebujących wsparcia psychologów, opinia o tej branż­y nadal nie jest najlepsza. Wiele osób, którym taka pomoc jest potrzebna nie korzysta z niej z powodu uprzedzeń i stereotypów. Wspólnie możemy zdziałać bardzo wiele by to zmienić.

Aby wcielić tę ideę w życie potrzebuję Waszej obecności i aktywnego udziału. Możesz stać się częścią tej inicjatywy poprzez następujące działania:

  • bezpłatnie zarejestrować się na portalu
  • przesłać informacje na temat tego jak możemy Tobie pomóc i czego potrzebujesz zawodowo
  • wykupić pakiet premium, co daje więcej możliwości i jest de facto ‘cegiełką’ w 100% przeznaczoną na rozwój portalu aby lepiej nam służył
  • udostępnić tę stronę na Facebooku lub LinkedIn, aby dowiedzieli się o niej inni specjaliści

Dziękuję,

Anna Kossowska
psycholog, założycielka portalu SkutecznyPsycholog.pl


Zobacz co przygotowaliśmy do tej pory:

  • kalendarium branżowe ­ informacje o konferencjach, szkoleniach i innych ważnych wydarzeniach.
  • networking - branżowa sieć społecznościowa umożliwiająca poszerzanie kontaktów zawodowych.
  • giełda - łatwy sposób aby kupić lub sprzedać wszystko to, co jest potrzebne do wykonywania zawodu, od wyposażenia i wynajmu gabinetu po książki i własne publikacje lub materiały.