Skuteczny psycholog
Small oficjalne logo

Kampania społeczna "Jestem sobą, nie chorobą" walczy z krzywdzącymi stereotypami

Problem stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi jest wciąż ogromny, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Pacjenci gabinetów psychiatrycznych i psychologicznych rzadko mówią otwarcie o swoich problemach z obawy przed wykluczeniem społecznym. Tym trudniej jest im walczyć o swoje prawa. To samo dotyczy osób, które mają chorych w rodzinie. Dlatego też SkutecznyPsycholog.pl dołączył do grona partnerów kampanii "Jestem sobą, nie chorobą". Oto kilka słów od organizatora:

"Głównym celem kampanii jest uzmysłowienie społeczeństwu ogromu ludzkiej krzywdy wynikającej z wykluczenia społecznego powiązanego ze schorzeniami psychicznymi. W tym celu rozpoczęliśmy realizację kampanii ,,Jestem sobą, nie chorobą" , która ma za zadanie poszerzyć wiedzę na temat chorób psychicznych, które najczęściej kojarzone są z negatywnym wizerunkiem w społeczeństwie. Zakładamy, iż nasze działanie w postaci kampanii będzie zalążkiem ogólnopolskiego dialogu na temat postrzegania osób zmagających się z problemami psychicznymi oraz zwróci uwagę na doświadczenia osób bliskich, które nie potrafią poradzić sobie z chorobami występującymi w środowisku rodzinnym. 

Wszystkich serdecznie zachęcam do wspierania naszej kampanii w każdy możliwy sposób i upowszechniania jej dalej, aby mogła dotrzeć do największej liczby odbiorców.  Zapraszam na naszą stronę internetową www.jestemsoba.org.pl oraz fanpage
 
Jestem sobą nie chorobą- kampania społeczna
Pamiętajmy, iż w przypadku kiedy nas coś bezpośrednio nie dotyczy, to nie znaczy, iż nie zasługuje na naszą uwagę."

Zapraszamy Państwa do popierania kampanii "Jestem sobą, nie chorobą" oraz dzielenia się informacjami o niej wśród współpracowników, pacjentów i znajomych.